Firemní dobrovolnictví je především výrazem společenské zodpovědnosti vůči komunitě, ve které firma působí. Firmy nemusí na podporu prospěšných projektů darovat pouze finanční prostředky, ale i čas, schopnosti a energii svých zaměstnanců.

Výborným příkladem je i firma MALFINI, a. s. a její zaměstnanci, kteří se rozhodli podpořit svou smysluplnou pomocí hned dvě cílové supiny. V rámci firemního dobrovolnictví věnovali svůj čas seniorům i dětem a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké to je být dobrovolníky.

První akce proběhla v Domově pro seniory Čujkovova v Ostravě-Zábřehu. Dobrovolníci nejdříve vyvezli seniory na invalidních vozíčcích na procházku do blízkého Bělského Lesa. Zprostředkovali jim tak nevšední zážitek, protože mnozí z nich nemají blízkou rodinu nebo je nemůže navštěvovat tak často, jak by si představovali. Proto byl společně strávený čas vítanou změnou pro seniory, ale i zaměstnance firmy MALFINY. V rámci příjemné procházky si navíc pochutnali i na výborné zmrzlině a také navštívili trh s ovocem. Zajímavostí je, že výletu se zúčastnila i seniorka, která nedávno oslavila úctyhodných 102 let!

Zaměstnanci firmy MALFINY se však rozhodli zpříjemnit volný čas také dětem. V Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc s nimi strávili jeden celý den. Věnovali se především tvoření a pro děti vymysleli i hru „Eskymácká výzva“. V horkém letním dni si vyrobili třeba brýle proti sněžné slepotě nebo krásné přívěsky. A na závěr nechyběly ani medaile a sladká odměna pro všechny děti.

Děkujeme dobrovolníkům z řad zaměstnanců MALFINI za vykouzlení úsměvů na tvářích seniorů i dětí, které trvaly i na několik dní.

Chcete uspořádat netradiční teambuilding a zároveň pomoci dobré věci? Zapojte se i vy do firemního dobrovolnictví a zprostředkujte svým zaměstnancům možnost smysluplně pomáhat potřebným.

Spolupracujeme s několika zařízeními od zařízení péče o děti, přes nemocnice až po domovy seniorů. Propojíme vás s vhodnou organizací, která uvítá pomoc vašich zaměstnanců a zaměstnankyň a pomůžeme vám se zajištěním akce.

Více informací o firemním dobrovolnictví naleznete zde. V případě zájmu můžete kontaktovat Katarínu Kijonkovou: katarina.kijonkova@adra.cz, t. č.: 731 157 469.