V polovině minulého týdne uspořádali čtyři zaměstnanci společnosti Siemens Ostrava sbírku oblečení a módních doplňků pro charitativní obchod ADRA v Ostravě. Tato akce dopadla velmi úspěšně.

Zaměstnanci firmy přinášeli ve středu a ve čtvrtek oblečení, obuv a doplňky, které již nepotřebují a které by ještě mohly posloužit někomu jinému. Funkční nepotřebné věci odevzdávali organizátorům a zároveň si mohli zakoupit jiné zánovní kousky, které přinesli kolegové.

Výsledkem je 9 pytlů nejrůznějšího zboží, které bude možné zakoupit v charitativním obchodě ADRA ve Vítkovicích a 6500,- korun získaných z prodeje v průběhu sbírky.

Děkujeme všem zapojeným dobrovolníkům ze společnosti Siemens a zveme všechny na nákup jarního oblečení do vítkovického obchůdku.

Výtěžek z této sbírky poputuje na podporu dobrovolnictví v Ostravě – tedy na činnost dobrovolníků, kteří pravidelně navštěvují opuštěné a nemocné děti a seniory v sociálních a zdravotních zařízeních v Ostravě nebo v domácnostech.

Část peněz využijeme na nákup společenských her pro děti, které jsou nebo budou hospitalizované v ostravských nemocnicích. S dobrovolníky ADRA tak budou mít možnost strávit část svého pobytu na dětském oddělení hraním a zapomenout tak na chvíli na svou nemoc.