Vyšší odborná škola sociální v Ostravě ve spolupráci s ADRA uskutečnili v úterý 23. dubna netradiční charitativní akci. Výtěžek akce putuje do dětského domova v Mukačevu na Ukrajině.

Co se ve škole dělo? Studenti denního studia napekli pro své kolegy z dálkového studia lákavé pochoutky. O přestávkách pak dobroty spolužákům a učitelům prodávali. Na výběr bylo z dvaceti druhů chuťovek – domácí medovník, muffiny, kremrole, šneci, Margot řezy, ale i tradiční bábovka nebo jablečný závin.

S nápadem podpořit dětský domov přišla studentka VOŠS Gabriela Slívová, která je členkou Studentského dobrovolnického klubu ADRA ve Frýdku-Místku. Ve svém volném čase připravuje sportovní programy pro děti z dětského domova nebo chodí malovat do domova pro seniory. „Motivaci udělat něco pro ukrajinské děti jsem získala, když jsem se tam byla začátkem roku s Adrou podívat“, prozradila Gabriela.

Celkový výtěžek 4230 korun byl předán zástupcům ADRA ve školní galerii Svět na slavnostní vernisáži fotografií Lucie Petrůjové z Centra pro rodinu a sociální péči. Součástí programu bylo umělecké vystoupení handicapovaných tanečníků ze sdružení Bílá holubice.

VOŠS Ostrava se rozhodla pomáhat dětskému domovu i nadále a vyšle v měsíci červnu čtyři své studentky na Ukrajinu na čtrnáctidenní letní tábor. Na starosti budou mít spolu s dalšími dobrovolníky z ADRA přípravu sportovních a výtvarných aktivit pro nejméně stopadesát ukrajinských dětí.

Mgr. Monika Janoštíková, SDK ADRA