Letošní sousedské slavnosti v Ostravě-Porubě proběhnou u Oblouku pod záštitou Dobrovolnického centra ADRA. A už se to blíží – v sobotu 16. 9. od 14:00 to vypukne!

Proč u Oblouku? Protože tato dominantní budova a její okolí nabízí dosud nevyužitý potenciál. A protože věříme, že toto setkání může lokalitu oživit a upozornit na její doslova oprýskanou krásu.

Přijďte se potkat, být spolu a poznat se navzájem…

Ukažte, co umíte, jak žijete, kdo jste…

Proč Dobrovolníci a tato akce? Protože v tento den může být dobrovolníkem každý. Stačí se zamyslet, zda ve Vašem okolí není někdo, kdo by se rád přišel podívat na bohatý program a potkat své sousedy, ale jeho zdraví, věk či jiné okolnoti mu brání. Někdy stačí podpora někoho dalšího a vědomí, že na akci nebudou sami. Oslovte tyto lidi a přijďte společně s nimi v Oblouku. A užijte si hezké odpoledne. U ADRA stánku na Vás čeká tvoření s dobrovolníky.

Čeká na Vás mnoho workshopů, taneční a hudební vystoupení porubských a ostravských umělců, sportovní aktivity, hry pro děti, dobrá káva i jídlo, foto koutek, běh na podpatcích, soutěž o nejlepší domácí laskominu, výstava obrazů a ještě mnohem více.

Také vy sami můžete být součástí zábavy a tvořit toto odpoledne s námi- přineste si deku na piknik se sousedy, předveďte, co umíte, co Vás baví a co rádi děláte. Fantazii se meze nekladou. Vždyť cíl je jasný – potkat se se sousedy, více se poznat a cítit sounáležitost s komunitou,  kde žijete…

Tato slavnost bude probíhat také v centru Ostravy, u Husova sadu pod taktovkou kulturního centra Cooltour. 

Více se dozvíte zde a zde.

Sousedská slavnost je určena pro všechny dobré lidi a sousedy od 0 do 100 let.

Těšíme se na Vás!