Děkujeme všem, kteří nás přišli v sobotu podpořit a vyběhli v Ostravě společně s námi proti samotě.  A že nás nebylo málo! Na startu se sešlo téměř 70 běžců, chodců, ale i vozíčkářů v doprovodu našich ADRA dobrovolníků. A nejmladší účastníci dokonce vyrazil na trasu v kočárku. Společně jsme prožili nádherné sobotní dopoledne v úžasné atmosféře plné nejenom sportovních výkonů, ale zejména radosti a milých setkání. Protože v tento den s námi nebyl nikdo sám. A o to nám šlo především.

Moc bychom chtěli ještě jednou pogratulovat vítězům v jednotlivých kategoriích na 3, 5 i 8 km. Náš velký obdiv patří především těm, kteří vyrazili na trasu na vozíčku. Byla to i paní Maruška. Doprovázel jí náš dlouhodobý dobrovolník David, který ji pravidelně navštěvuje. A dali si pořádně do těla. Nakonec se stali vítězi kategorie na 3 km! Na stupních vítězů jenom stěží oba skrývali své velké dojetí.

„Byl to pro mě obrovský zážitek. Počasí bylo přenádherné a podzimní příroda hrála všemi barvami. Já nemám mnoho příležitostí dostat se do přírody, takže jsem moc ráda, že jsme se s Davidem nakonec rozhodli do toho jít. A vítězství? Určitě nás potěšilo, hlavně Davida, který rád soutěží. Ale hlavní bylo, že jsme mohli být spolu v partě úžasných lidí,“ říká paní Marie.

Vítězové v kategorii na 3 km

 1. David Pospíšil a Marie Kaštovská
 2. Miroslav Sigmund
 3. Eliška Hüblová

Vítězové v kategorii na 5 km

 1. Kryštof Kostecký
 2. Klára Dudová
 3. Eliška Adámková

Vítězové v kategorii na 8 km

 1. Rostislav Křikava
 2. Pavel Šedlbauer
 3. Lukáš Knopp

Tato krásná akce by nebyla možná bez přispění našich partnerů, kterým chceme moc poděkovat:

 • za extra porci energie v podobě RAW tyčinek pro závodníky firmě Bombus,
 • za rozcvičku kondičnímu trenérovi Jiřímu Tomanovi,
 • za zdravotní dozor Českému červenému kříži Ostrava,
 • za podporu firmám: Pavlínek, s.r.o., Oborová zdravotní pojišťovna a Prajzská NUTRI,
 • za dárky pro závodníky firmám: Zdravotnické potřeby Realitdata, Garantrans, Xenium a Q-Elektrik.