Děkujeme všem, kteří nás přišli v sobotu podpořit a vyběhli v Ostravě společně s námi pro radost.  A že nás nebylo málo! Na startu se sešlo téměř 60 běžců a chodců, a to nepočítáme psí mazlíčky, kočárky a vozíčkáře v doprovodu našich ADRA dobrovolníků.

Velké poděkování patří i dvaceti našim dobrovolníkům, kteří nám pomáhali při organizaci na trase, ale i v rámci doprovodného programu. No a samozřejmě i celému týmu našeho dobrovolnického centra, který byl v sobotu od rána „na place“ pro spokojenost všech závodníků. A dle vašich krásných reakcí se nám to i letos povedlo!

Společně jsme prožili nádherné sobotní dopoledne v úžasné atmosféře plné nejenom sportovních výkonů, ale zejména radosti a milých setkání. A vítězem byl každý, kdo s námi běžel nebo si jenom prošel trasu s radostí.  Nešlo ani tak o počet zdolaných kilometrů, ale především o počet těch, které jste tímto způsobem podpořili.

„Škála těch, kterým naši dobrovolníci věnují svůj volný čas, je skutečně široká a v Ostravě jich máme téměř 500. Kromě dětí jsou to například senioři v domovech, ale i v domácnostech, kteří ocení zájem, blízkost a pozornost dobrovolníků ADRA. Další velkou skupinou jsou lidé se zdravotním postižením či pacienti v nemocnicích a zařízeních pro dlouhodobě nemocné“, uvádí vedoucí dobrovolnického centra ADRA Ostrava, Dagmar Hoferková.

Moc bychom chtěli ještě jednou pogratulovat vítězům v jednotlivých kategoriích na 3, 5 i 8 km.

Vítězové v kategorii na 3 km

 1. Jakub Křikava
 2. Eliška Křikavová
 3. Sára Hoferková

Vítězové v kategorii na 5 km – ženy

 1. Adéla Pavlínková
 2. Klára Kohutová
 3. Kristýna Knoppová

Vítězové v kategorii na 5 km – muži

 1. Dominik Piskoř
 2. Michal Šokava
 3. Vladimír Vašků

Vítězové v kategorii na 8 km – ženy

 1. Karolína Kohutová
 2. Lenka Bridziková
 3. Nela Waldová

Vítězové v kategorii na 8 km – muži

 1. Martin Kříbek
 2. Radim Langer
 3. Petr Kolář

Tato krásná akce by nebyla možná bez přispění našich partnerů, kterým chceme moc poděkovat:

 • za občerstvení Hypermarketu Globus v Ostravě,
 • za rozcvičku kondičnímu trenérovi Jiřímu Tomanovi,
 • za finanční podporu firmě Pavlínek, s.r.o.