Zajímá vás, jaké to je být dobrovolníkem? Přijďte to zkusit! Na Mezinárodní den žen, který připadá na 8. března, máte možnost zúčastnit se v Domově Korýtko našeho projektu „Dobrovolnictví na zkoušku“. 

O co jde? Nabízíme všem, kteří si nejsou jistí, co dobrovolnictví obnáší, vyzkoušet si to během jednoho odpoledne na vlastní kůži. Abychom Vás nehodili jen tak do vody, půjde s Vámi jedna z našich zkušených dobrovolnic a koordinátorka dobrovolníků, takže na to nebudete sami.

Tentokrát se podíváme do Domova pro seniory Korýtko, který se na přechodnou dobu přestěhoval z Ostravy Výškovic do Slezské Ostravy. Klienti si na nové prostředí pořád ještě zvykají, a proto budou nesmírně rádi za rozptýlení a návštěvu. A navíc společně oslavíme Mezinárodní den žen!  Během návštěvy si budeme se seniory povídat, hrát hry, něco malého vytvářet a u toho si dáme něco dobrého na zub. Zároveň se budete moci podívat, jak takové zařízení pro seniory vypadá.

Když zjistíte, že je to pro Vás to pravé ořechové, budete mít možnost se zapojit do dlouhodobého dobrovolnictví, a to nejen u seniorů. Anebo můžete takto nezávazně zpříjemnit několika seniorům odpoledne a užít si dobrý pocit z pomoci.

Jdete do toho? Dejte vědět naší koordinátorce Kristýně Velvéthy na e-mail: kristyna.velvethy@adra.cz, nebo tel.: 733 485 548.