Slečna Anička je dobrovolnicí ADRA již od roku 2018. Nejdříve pravidelně docházela za seniorkou do domova Na Výminku. Během covidu a zákazu návštěv začala psát dopisy seniorům. V této době se blíže seznámila prostřednictvím dopisů se seniorkou z Domova Korýtko, s paní Barbarou. Po obnovení návštěv v domovech za ní začala docházet i osobně, a to i přes své dojíždění do školy v Olomouci. Když zrovna nemůže přijet posílá paní Barbaře dopisy nebo si telefonují. Vymýšlí a vyrábí pro ni také různé křížovky či přesmyčky.  Naposledy doprovodila seniorku na ples Domova Korýtko, ze kterého je naše fotografie.

Jsme rádi, že paní Barbara sama vlastními slovy popsala, co ji naše dobrovolnice Anička přináší do života a jak jejich velké přátelství začalo. Její povídání moc rádi sdílíme.

V životě jsem prožila vše, co se prožít dá. Dětství, pubertu, dospívání a stala jsem se dospělou ženou. Během mého života jsem poznala vše – radost, potěšení, štěstí a děti. Nechyběl samozřejmě ani smutek. Nic se nedá dělat, každý má život už předpovězený. Teď už jsem na lásku moc stará, ale přátelství se může zrodit v každou chvíli, nezávisle na věku. Už jsou to tři roky, kdy jsem v období vánočních svátků a nového roku obdržela psaní od slečny, která jako dobrovolnice pomáhá v našem domově. Posílá ji organizace ADRA. Obdržený pohled byl psaný od srdce. Měla tam uvedenou i svou adresu, a tak jsem jí odepsala, poděkovala za psaní. Netrvalo dlouho a slečna Anička se objevila v našem domova. Je to mladá slečna, studentka psychologické fakulty v Olomouci. Letos končí už pátý ročník, získá titul a postaví se na vlastní nohy. Od našeho prvního setkání se mezi námi zrodilo srdečné přátelství.  Navštěvuje mě v domově každý měsíc už 3 roky, píšeme si dopisy a každou chvíli si voláme. Při setkání probíráme všechno možné, smutné i veselé chvíle, rodinné vztahy, život, osobní zážitky i výsledky ve škole. Pořád máme o čem diskutovat. Já osobně mám sedm vnoučat (4 kluky a 3 vnučky). Aničku beru jako svou 4. vnučku. Přála bych si, aby takových přátelství vznikalo v domově víc. Aničce přeji úspěšné dokončení studií a štěstí v osobním životě.