Projekt Mládež ostravským seniorům týmově MOST ADRA Ostrava má za sebou sedm podzimních akcí. Třicítka studentů docházela do domova seniorů Iris a Korýtko. Studenti s koordinátorkou vymýšleli všemožný program pro klienty domovů. Vařili společně voňavé čaje nebo kávičky, šikovné studentky napekly buchty, které potom nabízely seniorům k ochutnání. Jedna aktivita se také týkala čtení. Studentky si připravily svoje oblíbené knihy, které představily a pak z nich četly vybrané úryvky. Čtení bylo také z cestovatelských časopisů, které si senioři měli možnost vypůjčit a přečíst si zajímavosti ohledně cestování. V domově Korýtko se studenti zapojili do kulturního odpoledne, rozdávali seniorům občerstvení a vyprávěli si s nimi. Ukazovali jim pohlednice s obrázky současné Ostravy a z ostravské ZOO.

Senioři se na studenty vždy těší. Na aktivity je vždy upozorní plakátek, který dopředu připraví studenti nebo sociální pracovnice na jednotlivých odděleních. O aktivity je velký zájem. Což dokazuje návštěvnost seniorů, kteří se velmi aktivně zapojují. Zpívají si se studenty, vypráví básničky či zážitky z jejich vlastního života.

Do projektu jsou zapojené 3 střední školy v rámci Ostravy. V rámci připravených exkurzí se všechny tři školy potkávají a vyměňují si zkušenosti z projektu. Nejprve se potkali na exkurzi u hasičů v Ostravě-Jih, po té měli výšlap na haldu Ema a dále měli exkurzi na Vysokých pecích v Dolní oblasti Vítkovic.

V prosinci se studenti domluvili se seniory, že budou psát vánoční přáníčka, dělat vánoční ozdobičky a to vše za zvuku vánočních koled, zazpívají si koledy, budou si vyprávět o adventu tak, aby si vzájemně navodili krásnou vánoční atmosféru.