Od pondělí pečou dobrovolníci ADRA zdravotníkům v přetížených nemocnicích v Ostravě a okolí. Kampaň PEČEME S VÁMI!, však směřuje i k široké veřejnosti. ADRA vyzývá občany Ostravy, ať upečou vánoční cukroví, sladký či slaný koláč, dort, roládu, tyčinky nebo cokoliv jiného, co dodá těžce zkoušeným zdravotníkům energii  do dalších dnů.

Ostravská ADRA spouští kampaň symbolicky v týdnu, kdy na druhou adventní neděli 5. 12. připadá Mezinárodní den dobrovolníků:

Chceme povzbudit všechny Ostravany, aby se stali alespoň na pár hodin dobrovolníky a věnovali kapku svého volného času zdravotníkům, kteří teď naši podporu nejenom potřebují, ale hlavně si ji zaslouží. Sloganem naší kampaně – PEČEME S VÁMI! – chceme vyslat zdravotníkům do nemocnic vzkaz, že v těchto dnech na ně myslíme a stojíme za nimi. To, že někdo z nás upeče něco dobrého a dodá jim alespoň tímto způsobem chybějící energii, je to nejmenší, co teď můžeme pro naše zdravotníky udělat, říká Dagmar Hoferková, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Ostrava.

 V první dny akce se na ostravském dobrovolnickém centru ADRA sešlo hned několik bábovek, koláčů, slaných tyčinek i sladkých a slaných závinů. Všechny tyto dobroty ADRA hned rozvezla na covidové jednotky Fakultní nemocnice Ostrava a Městské nemocnice Ostrava. Od zástupců ADRY si je převzaly dojaté sestřičky, které velice ocenily, že na ně v těchto dnech někdo myslí.

Pečou nejenom ADRA dobrovolníci, ale i lidé, kteří prozatím nemají s dobrovolnictvím žádnou zkušenost.

Ke kampani nás inspirovalo to, že v předchozích vlnách pandemie byli lidé soudržnější. Teď naopak vnímáme, že se společnost více rozděluje. Je čas se opět semknout a ukázat zdravotníkům, že je v těchto těžkých chvílích podporujeme. Uvědomujeme si, že jsou v těchto dnech pod obrovským fyzickým, ale i psychickým tlakem. Navíc náš region patří z hlediska přetíženosti nemocnic k těm nejohroženějším, dodává Dagmar Hoferková.

 Dobrovolníci i široká veřejnost mohou dobroty pro zdravotníky přinést každé pondělí a čtvrtek od 7.00-16.00 hod. nebo kdykoliv jindy po telefonické domluvě (607 047 332) do sídla Dobrovolnického centra ADRA Ostrava na ul. Martinovská 164. Ostravská ADRA pak zajistí rozvoz do nemocnic v Ostravě a okolí.