Konec léta a začátek podzimu je v našem Dobrovolnickém centru Ostrava bohatý na různé akce pro seniory, které pořádáme společně s našimi dobrovolníky. Všichni si plnými doušky užíváme možnost opět se setkávat a sdílet společný čas. A v kreativitě se opravdu meze nekladou, takže vymýšlíme, jak co nejlépe seniory pobavit, ale i potěšit jejich smysly nejrůznějšími aktivitami.

K létu neodmyslitelně patří zmrzlina! Ne všichni si ale mohou pro svou oblíbenou zmrzlinu zajít, a tak jsme se s dobrovolníky rozhodli ji seniorům z domova Korýtko a Sluníčko v Ostravě přivézt až k nim a zpříjemnit jim poslední dny léta. Příchutí, které jsme obstarali bylo skutečně dost, takže si každý mohl vybrat tu svou oblíbenou.

S dobrovolníky jsme uspořádali i dvě grilovací párty – ve vítkovickém domově Sluníčko a v Domově pro seniory v Klimkovicích – na kterých nechybělo dobré jídlo, pití i hudební doprovod.  A nedali jsme se odradit ani nepřízní počasí! Když se nedalo grilovat venku, tak jsme si za přispění personálu domova Sluníčko nakonec všichni společně vychutnali vynikající špekáčky na pivě.

Ale „nejen chlebem živ je člověk“ a proto jsme pro seniorky v Domově Slunečnice v Ostavě-Porubě a v Domově Kamenec připravili voňavou masáž rukou a přednášku o aromaterapii. Seniorky mohly přivonět k různým známým i měně rozšířeným éterickým olejům. Bylo to pohlazeni jak po duši, tak i po těle. Seniory v obou domovech byly tak nadšené, že by chtěly v pravidelném Dámském klubu pokračovat a my jim to společně s našimi dobrovolníky rádi umožníme!

Všechny tyto akce pro seniory proběhly za finanční podpory našich donátorů, kterým tímto děkujeme:

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Statutární město Ostrava

Městský obvod Ostrava-Jih

Moravskoslezský kraj