Doba, kterou momentálně žijeme je složitá a nepřeje osobnímu setkávání. O to těžší je pro seniory, kteří žijí v domovech. Většina z nich je totiž z důvodu nepříznivé epidemické situaci pro návštěvy i naše dobrovolníky uzavřená.

Naši dobrovolníci z řad studentů, kteří jsou zapojeni do programu MOST (Mládež Ostravským Seniorům Týmově) se však tak lehce nevzdávají a společně s koordinátorkou programu vymysleli krásný a zároveň i bezpečný způsob, jak potěšit seniory a seniorky z Domova Iris. Během minulého týdne tvořili pozdravy i dopisy, jak pro babičky,  tak i pro dědečky. Zároveň to byla skvělá příležitost seniory pozdravit a oslavit tak Světový den pozdravů, který připadá na 21. listopadu.

Celkem naši dobrovolníci připravili přes sto pozdravů a dopisů, ve kterých seniory podporují a ujišťují, že se na ně těší a navštíví je hned, jak to bude možné. V dopisech také popisovali co právě dělají, na co se chystají a jak se mají.

Program MOST reprezentuje symbolicky most mezi dvěma generacemi.  Studenti se učí úctě ke stáří, senioři získají nový pohled na svět mladýma očima, ale především obě skupiny překonávají mezigenerační předsudky. Tento dobrovolnický program můžeme realizovat díky finanční podpoře statutárního města Ostrava a FAJANA RODINA!!!. Děkujeme, že pomáháte společně s námi!