Do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata se naše dobrovolnické centrum zapojuje od samotného začátku. Ostravská ADRA je jedna z mála organizací, které dokážou zprostředkovat dárky i seniorům a seniorkám v domácnostech. Projekt je totiž primárně určen seniorům v domovech a sociálních zařízeních. Osamělí senioři v domácnostech tak na svůj vysněný dárek většinou nedosáhnout. Jiné to však je u nás v ADRA, a to díky našim dobrovolníkům.

A jak to celé probíhá? Náš dobrovolník zjistí u „svého“ seniora, za kterým pravidelně dochází, co by si od Ježíška přál. Jeho přání pak zaregistruje do databáze pod hlavičkou naší organizace ADRA. I letos se naši dobrovolníci přičiní o to, aby i senioři bydlící v domácnostech sami, dostali svůj vysněný dárek.

V minulosti takto získala speciální mobil se zvukovou aplikací i nevidomá Sylva z Ostravy, za kterou už několik let dochází naše dobrovolnice Jindřiška. Je to bývalá středoškolská profesorka angličtiny a Sylvu do databáze Ježíškových vnoučat zapsala a vše zařídila. Ani ne za týden se už obě radovaly z vysněného dárku, speciálního mobilu pro nevidomé.

Příběh sehrané dvojice žen, nevidomé Sylvy a dobrovolnice Jindřišky, je natolik jedinečný, že zaujal i Český rozhlas, který stál u zrodu tohoto smysluplného projektu. Poslechněte si reportáž, kterou pro 2. díl seriálu o projektu, natočil Český rozhlas Radiožurnál.

„Říct děkuji, je málo. Speciální telefon, který jsem díky Jindřišce získala, mi pomáhá každý den.“

Nebo chcete být Ježíškovým vnoučetem po celý rok a navštěvovat pravidelně, stejně jako Jindřiška, osamělého seniora či seniorku v domácnosti? Pokud ano, tak vyplňte tento formulář, my se vám ozveme a vysvětlíme Vám jak na to.