Kamil Rudolf je zakladatel a ředitel úspěšného mezinárodního festivalu Beats For Love, který se letos z důvodu pandemie, bohužel, neuskuteční. Proto si našel chvíli času na to, aby zpříjemnil čas paní Věrce, která už několik let žije v domově pro seniory Slunečnice v Ostravě-Porubě. I pro ní bylo dlouhé koronavirové období náročné, a to zejména proto, že se již několik měsíců nemohla podívat za zdi svého domova. O to milejší bylo vzájemné setkání s Kamilem, který si s paní Věrkou hned padl do noty. Nejdříve šláply do pedálů naší nové rikši, a jízda to teda byla velká, protože Kamil miluje kromě hudby i jízdu na kole. A protože v den vyjížďky jim počasí moc nepřálo, tak ještě na chvíli usedli do altánu na zahradě domova a společně si prohlíželi nádhernou publikaci fotografií ze staré a nové Ostravy. Paní Věrka zavzpomínala na své mládí, místa, která v Ostravě navštívila a Kamil se zase dověděl něco z historie staré Ostravy. Propojení dvou generací dělící několik desítek let komentoval Kamil Rudolf takto:

Bylo to úžasné dopoledne a krásné setkání, na které budu ještě dlouho vzpomínat! S paní Věrkou jsme si měli pořád o čem povídat, i když bych papírově mohl být jejím vnukem. Bylo neuvěřitelné jakou má tato dáma ve svých letech vitalitu, rozhled a životní optimizmus. Doporučuji všem, kteří chtějí vykouzlit svou přítomností seniorům úsměv na tváři, ať do toho jdou. Můžou si s nimi povídat nebo je vozit na rikši, jak je komu libo. Pomáhat se dá různými způsoby.

Tak neváhejte a staňte se dobrovolníkem u seniorů. Stačí vyplnit formulář na našich webových stránkách nebo napsat na e-mail: spolu2@msk.cz.