Stáří je někdy označováno jako podzim života.  A právě krásné podzimní dny nám dávají prostor se na chvíli zastavit a podívat se kolem sebe, jestli někdo  z našich blízkých nepotřebuje naši pomoc. Vždyť někdy stačí skutečně málo, zajít si společně na kávu, na procházku, vytáhnout album s fotografiemi a zavzpomínat. To, co je pro mnohé z nás samozřejmé, může být někdy pro starší lidi nevšední a nezapomenutelné.

Stáří může být laskavé, moudré, ale někdy i smutné právě pro osamělé seniory, kteří nemají to štěstí trávit společný čas se svými nejbližšími. A právě jim dodávají naši dobrovolníci chuť do života, přinášejí jim radost, úsměv, pohlazení či obyčejnou lidskou blízkost. Přejeme všem seniorům, aby měli možnost sdílet tyto „obyčejné chvíle“ se svou rodinou a pokud to není z nějakého důvodu možné, rádi k nim vyšleme našeho ADRA dobrovolníka.

Bohužel, osamělých seniorů je pořád více než ochotných dobrovolníků. Proto naše dobrovolnické centrum ADRA Ostrava hledá právě teď dobrovolníky a dobrovolnice k seniorům v domovech i v domácnostech, kteří nemají to štěstí sdílet tyto krásné chvíle se svými nejbližšími. Pokud zrovna čtete tyto řádky a uvažujete o dobrovolnictví, tak neváhejte rozšířit naše řady. Dejte právě Vy šanci osamělému seniorovi či seniorce na krásný podzim života.

Pro více informací kontaktujte naše koordinátorky pro seniorské programy Dobrovolnictví u seniorů a seniorek. Tyto programy můžeme realizovat díky finanční podpoře našich donátorů:

Moravskoslezský kraj

Statutární město Ostrava

Městský obvod Ostrava-Jih

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR