V době korona krize se řada sociálních i zdravotnických zařízení v kraji potýká s nedostatkem personálu. Proto Moravskoslezský kraj ve spolupráci s humanitární organizací ADRA vyhledává, školí a vysílá do organizací ochotné dobrovolníky. Součástí společného úsilí je kampaň na podporu dobrovolnictví #BoSmePartyja, jež má oslovit lidi, aby v těchto náročných dnech zvážili možnost stát se dobrovolníkem.

Momentálně přednostně hledáme dobrovolníky do těchto konkrétních zařízení:

  • VÍTKOV – Ve Vítkově chybí šest dobrovolníků v Domově Vítkov, kteří by aktivizovali klienty a pomáhali jim vyplnit volný čas. Pro Léčebnu dlouhodobě nemocných Vítkov-Nemocnice AGEL hledáme tři dobrovolníky, kteří budou kromě aktivizace klientů pomáhat i při jiných činnostech jako je příprava jídla, či dezinfekce povrchů.
  • BRUNTÁL – Hledáme tři dobrovolníky do Centra sociálních služeb pro seniory Pohoda, kteří by personálu pomáhali s péčí o klienty. Jednalo by se zejména o pomoc při podávání jídla a nápojů, lehkou rehabilitaci s klienty či dezinfekci povrchů.
  • ČESKÝ TĚŠÍN – v Nemocnici Český Těšín a.s., člen skupiny AGEL potřebují do provozu na různá oddělení dobrovolníky se zdravotním vzděláním, možno domluvit i práci na DPP.
  • KARVINÁ – v Domově Alzheimer Darkov potřebují čtyři dobrovolníky pro aktivizační činnosti a jednoho dobrovolníka do prádelny.

V případě, že se chcete zapojit do pomoci lidem v těchto konkrétních zařízeních nebo i jinde v kraji, zašlete, prosím, e-mail na spolu2@msk.cz.