Jakub se narodil s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Je trvale upoután na vozík a neobejde se bez pomoci druhých. I když je Kuba díky svému postižení většinou doma, tak je velmi aktivní a společenský.  Rád si zajde do kina, na koncert, do divadla či na setkání s přáteli.  Tento „pocit svobody“, jak sám říká, však může zažívat jenom s pomocí jiných.

Proto Jakub velmi uvítal možnost mít „svého dobrovolníka“, který by mu zprostředkovával kontakt s okolním světem. A díky naší organizaci ADRA se to podařilo! Za Jakubem již 1,5 roku pravidelně dochází dobrovolnice Jindra. I když je dělí jedna generace, na jejich vztah to nemá žádný vliv, naopak jsou to sehraní parťáci, kteří milují život a chtějí se bavit.

A víte, kam se společně vypravili posledně? Do ostravské Zoo, kde už byli mnohokrát, ale pokaždé je to pro ně zážitek. Jakub nám o něm sám napsal a my moc rádi jeho příběh sdílíme…

„Po dlouhé době jsme s Jindrou opět vyrazili do Zoo Ostrava. I když trošku pršelo, tak nám to vůbec nevadilo. Viděli jsme spoustu zvířat – opice, slony, žirafy a zebry. Moc jsme si to s Jindrou užili.  Díky ní jsem měl možnost poznat Zoo z jiného úhlu pohledu a dostal jsem se do míst, kam to běžně vzhledem k mému postižení nejde. S Jindrou je to vždy dobrý adrenalin ?. V Zoo bylo tentokrát méně lidí, takže jsme neměli problém se kamkoliv dostat. Také jsme si poseděli v restauraci. Jindra si dala svou oblíbenou kávu a společně jsme si popovídali o životě, co nás trápí a také co nás těší. Po Zoo jsme se šli projít po centru Ostravy. Byli jsme se podívat i v Trojhalí jak je to tam velké – a opravdu je to moc velké ?.  Pak jsme šli ještě omrknout novou budovu Ostravské univerzity a náš výlet jsme završili v Karolíně. Celý tento den byl prostě super! Děkuji Jindře, že je mou dobrovolnicí.“

Podobné příběhy jsou pro nás nejsilnějším motorem k další práci. Nesmírně nás těší, že díky organizaci ADRA mohou lidé jako Jakub a Jindra společně zažívat tyto „obyčejné“ chvíle, které jsou tím nejlepším kořením života.

Zaujal Vás tento příběh? Uvažujete i Vy o dobrovolnictví? Stačí jeden proklik a vyplnit formulář.

Děkujeme městskému obvodu Ostrava-Jih, že díky jejich finanční podpoře můžeme realizovat dobrovolnické programy pro zdravotně postižné lidi v Ostravě.