1.6. prožily děti v ostravských nemocnicích opravdu barevně a s písničkou na rtu… Na všech dětských odděleních proběhly velkolepé akce, na kterých nechyběli naši dobrovolníci.

V městské nemocnici Ostrava se malovalo a soutěžilo a zaměstnanci společnosti AWT rozdávali malým pacientům dárkové balíčky.

Ve Vítkovické nemocnici pomáhali se zábavným programem našim dobrovolníkům členové horolezeckého oddílu Startík. Děti si mohly vyzkoušet vázat všelijaké uzly a dozvěděly se mnoho zajímavostí z oddílového života. Nechybělo ani tvoření na papír, hraní her a zpívání.

Opravdu bohatý program pro dětské pacienty probíhal ve Fakultní nemocnici v Porubě a my jsem rádi, že jsme mohli být důležitou součástí. Zaměstnanci společnosti CertiCon (firemní dobrovolníci) si připravili hudební vystoupení, malování na trička a na obličej a naši dobrovolníci s tvořením vydatně pomáhali. Akce se zúčastnili také nemocniční klauni a vše prohělo pod záštitou organizace Haima.

Akce tohoto typu probíhají v nemocnicích každým rokem a my jsme nesmírně rádi, že můžeme svou činností potěšit děti, které jsou v danou chvíli nemocné, někdy smutné a uplakané. A největší odměnou nám je jejich smích a vědomí, že si z nemocnice neodnášejí jen negativní vzpomínky na lékařské zákroky a vyšetření. Odnášejí si vzpomínku na zábavné odpoledne plné barev, hudby, radosti a smíchu.

Děkujeme všem zapojeným sponzorům a dobrovolníkům a těšíme se na příští rok!