Máme pro vás výbornou zprávu! I letos se můžete v Ostravě těšit na již druhý ročník charitativního ADRAběhu, tentokrát s podtitulem „Běžím pro radost“.

A proč poběžíme pro radost? Protože je to právě radost, kterou rozdávají naši dobrovolníci malým pacientům v nemocnicích, postiženým dětem i těm, které vyrůstají v pěstounských rodinách či v ústavní péči. Těm všem naši dobrovolníci a dobrovolnice věnují svůj čas a péči, aby jejich cesta životem byla o kus radostnější. Výtěžek ze startovného poputuje na podporu činnosti těchto dobrovolníků.

Cena startovného je 250 Kč a už teď se můžete zaregistrovat. 

Běžet s námi mohou jak jednotlivci, tak i týmy – rodinné, kamarádské či firemní. Do ADRAběhu se můžete zapojit tzv. virtuálně čili odkudkoli a kdykoli v období od 18. května do 1. června. A jako třešničku na dortu jsme pro vás na 20. května od 10 hodiny připravili i společný živý výběh od Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě-Třebovických. Těšit se můžete na tři atraktivní trasy v okolí řeky Opavy:

  1. Nejkratší – 3 km (určena spíše pro rodiny s dětmi a vozíčkáře)
  2. Střední – 5 km (určena pro běžce i pěší, nižší obtížnost)
  3. Nejdelší – 8 km (určena spíše pro zkušenější běžce, nejnáročnější)

Nejkratší trasu mohou projít nebo uběhnout skutečně všechny věkové kategorie – od kojenců až pro ty dříve narozené. Vítáni jsou nejenom vozíčkáři, ale na trasu můžete vyrazit i s kočárkem nebo se svým čtyřnohým mazlíčkem. Chybět nebudou ani naši dobrovolníci se seniory, které navštěvují v domácnostech a domovech.

Letos jsme součástí „Dnů Fajne rodiny“. Chceme totiž ukázat, že trávit volný čas aktivně může společně celá rodina napříč generacemi. Ale především, více než rychlost a počet zdolaných kilometrů je totiž důležitý počet dětí, kterým společně můžeme pomoci.

Do ADRAběhu se mohou zapojit i firmy. Využijte výbornou příležitost pro teambuilding a nabídněte svým zaměstnancům a zaměstnankyním účast na ADRAběhu tím, že za ně uhradíte startovné.  Pokud se chcete jako firma zapojit, pro více informací kontaktujte Katarínu Kijonkovou: katarina.kijonkova@adra.cz.