Zájemci o dobrovolnictví nám na vstupních pohovorech častokrát říkají, že mají chuť pomáhat, ale neví, jestli jsou vhodnými adepty pro tuto činnost. Než se vůbec osmělí nás kontaktovat, tak si sami kladou řadu otázek: Budu zvládat roli dobrovolníka? Budu mít dostatek času se dobrovolnictví věnovat? Musím mít nějaké speciální vzdělání, znalosti či dovednosti?

A právě tyto a podobné dotazy nás inspirovali k Dobrovolnictví na zkoušku. V čem konkrétně spočívá?

  • Nabízíme všem, kteří si nejsou jistí, co dobrovolnictví obnáší, vyzkoušet si jej během jednoho odpoledne na vlastní kůži.
  • Dobrovolnictví na zkoušku proběhne ve větším počtu zájemců v jednom z ostravských domovů pro seniory.
  • Abychom Vás nehodili jen tak do vody, půjde s Vámi jeden z našich zkušených dobrovolníků a koordinátorka dobrovolníků, takže na to nebudete sami.
  • Když si vyzkoušíte, jak to u nás chodí, můžete se lépe rozhodnout, jestli by Vás dobrovolnictví bavilo i dlouhodobě.

Pro začátek pořádáme Dobrovolnictví na zkoušku v domovech pro seniory v Ostravě, kde naši dobrovolníci přinášejí radost a blízkost do života osamělých seniorů. Postupně však chceme tímto způsobem představit většinu našich dobrovolnických programů nejenom u seniorů, ale i u dětí či zdravotně postižených.

Pokud se Vám náš nápad líbí, tak se ozvěte naší koordinátorce Kristýně Velvéthy na e-mail: kristyna.velvethy@adra.cz, nebo zavolejte na tel. číslo 733 485 548. My se Vám ozveme a nabídneme Vám nejbližší termín. Věříme, že Vás tímto způsobem nakonec přesvědčíme o tom, že na dobrovolnictví není nic složitého, a že se mu může věnovat téměř každý.