Včera jsme se zúčastnili milého setkání zástupců Týdne sociálních služeb v Karviné. Součástí slavnostního odpoledne ve společenském domě Družba bylo vyhodnocení komunitního plánování, také ocenění osobností v sociální oblasti za rok 2017 a vyhodnocení soutěže „Otevřená srdce a šikovné ruce“.

Celé odpoledne se neslo ve velice příjemné atmosféře, kterou doplňovalo skvělé vystoupení dětí za ZŠ Prameny, téměř při každé písni nám běžel mráz po zádech. Děti byly úžasné a svým vystoupením potěšily všechna srdíčka v sále.

Velmi nás těší, že ocenění v oblasti dobrovolnické služby získala paní Tereza Lincerová, která již čtvrtým rokem dochází do Domova seniorů Nový domov, kde zpříjemňuje chvíle hned několika seniorům. Paní Terezka je jedinečný člověk, kterých jistě za život mnoho nepotkáte. Je vždy pozitivně naladěná, rozdává radost kolem sebe, její veselá nálada je příjemně nakažlivá. Vždy ráda říká, že úsměv přece nic nestojí, ale může mnoho přinést… Je jedním z výjimečných dobrovolníků, ale i lidí. Svou pomoc bere jako samozřejmost, „pomáhat je přece radost!“ říká a odzbrojí vás svým velkým úsměvem. Je velmi zodpovědná, pečlivá, ochotná, laskavá, přívětivá, dobrosrdečná. Přitom všem je velice skromná a má hluboce lidský přístup k druhým lidem. Její přínos pro klienty Nového domova je obrovský, je příkladem a inspirací pro druhé.