V březnu jsme se s dobrovolníky rozhodli společně navštívit všechna tři zařízení Domova Jistoty v Bohumíně a trochu zpestřit den klientkám a klientům v Domově seniorů, v Domově se zvláštním režimem i v Chráněném bydlení.
Začali jsme s dvěma dobrovolnicemi Olenou a Oxanou, které do Bohumína přijely z Ukrajiny a rozhodly se v rámci svých možností pomáhat jako dobrovolnice. Pro klientky z Domova seniorů si připravily relaxační cvičení spojené s meditační hudbou a nádherným zpěvem.
V dalším týdnu jsme Domov seniorů navštívili znovu, tentokrát se čtyřmi dobrovolnicemi a s klientkami jsme si zahráli slovní hry, jako třeba město, jméno, zvíře…, hádání českého významu slovenských slovíček, jména a pořadí našich prezidentů aj. a velice jsme se u toho pobavili a nasmáli.
Jako druhý v pořadí jsme navštívili Domov se zvláštním režimem na Koperníkově ulici a tam jsme si zahráli Bingo. Dobrovolnice pomáhaly zdejším klientům zaškrtávat čísla a mile nás překvapilo, kolik klientů si s námi přišlo zahrát o drobné ceny. Nakonec jsme si ještě procvičili mozky při slovíčkách na vybrané počáteční slabiky. Všechno krásně vyšlo a spokojeni byli jak klienti, tak dobrovolníci.
A nemohli jsme vynechat ani klienty z Chráněného bydlení ve Starém Bohumíně. Tam jsme to pojali trochu jinak a s dobrovolnicemi jsme se k nim pozvali na návštěvu?, s tím, že si můžeme jen tak popovídat a když budou klienti chtít, můžeme si také zahrát nějaké hry. Sešli jsme se ve společenské místnosti, společně si uvařili kávu nebo čaj, dostali jsme výborné koláče a pro začátek jsme si dali kvíz o velikonočních tradicích. Pak jsme si chvíli jen tak nezávazně povídali, zahráli si oblíbenou hru město, jméno, zvíře… a nakonec jsme i zpívali. A opět to bylo moc fajn.
Z každé akce jsme odcházeli s pocitem, že jsme nejen klientům, ale i nám samotným zvedli náladu a určitě zase s dobrovolníky něco zábavného brzy vymyslíme.