Když se do něčeho zapojí jedno Dobrovolnické centrum Adra, stojí to za to. A když se zapojí dvě Dobrovolnická centra najednou, úspěch je zaručený. A to se potvrdilo na akci Den pro rodinu, pořádané společností Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. v sobotu 20.08.2022 v Nošovicích. Společnost Hyundai již dlouhodobě podporuje naši humanitární a dobrovolnickou činnost, velmi úzce spolupracujeme na pomoci osamělým a potřebným lidem, také ukrajinským obyvatelům aj.

Pozvání na tuto jedinečnou akci nás nesmírně potěšilo, a tak DC Adra Frýdek-Místek a DC Adra Havířov spojily své síly, daly hlavy dohromady a společně vymyslely program plný her pro děti. Malé děti si mohly zahrabat v nádobě s pískem a hledat mušličky s písmenky a sestavit nápis ADRA, poskládat magnetické puzzle na tabuli, překreslit na papír obrázek, který jim dobrovolníci kreslili na záda. No, a větší děti si mohly vyzkoušet psaní morseovky a s radostí musíme uznat, že je tato retro aktivita bavila.

Měli jsme připravené i venkovní pohybové hry, ale vzhledem k silnému dešti jsme se museli spokojit s těmi, které se nám vešly pod stan. Bylo to doslova dobrodružné odpoledne ? I přes nepřízeň počasí byla účast v Nošovicích velká, zájem dětí o hry a samozřejmě následné odměny taky. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí této skvělé akce a věříme, že i děti si to s námi hezky užily ?