Dobrovolnické centrum ADRA Havířov se i letos účastnilo veletrhu sociálních služeb, který se konal ve čtvrtek 18. září odpoledne na náměstí v Havířově. Toto zářijové odpoledne jsme si moc hezky užili – stejně jako v Karviné, tak i v Havířově jsme si pochvalovali příjemné babí léto, které v minulých dnech panovalo.

Na veletrhu jsme měli možnost setkat se s mnohými organizacemi a sdruženími, se kterými úzce spolupracujeme. V našem stánku se zastavovali především starší lidé, které jsme mimo jiné informovali o novém dobrovolnickém programu „Dobrovolníci domů“. Taktéž se lidé zajímali o dobrovolnictví v ADŘE, za což jsme rádi, neboť dobrovolníky neustále potřebujeme a pravidelně přijímáme. V současnosti máme již 20 dobrovolnických programů na území okresu Karviná, s tímto rozšiřováním dobrovolnických aktivit roste i potřeba nových dobrovolníků.

Mnohé kolemjdoucí jsme seznámili s fungováním našich Charitativních obchůdků. Nyní už jistě všichni vědí, že do našich obchůdků můžete přinést vše, co již ve vašich domácnostech nepotřebujete, ale jiným by to mohlo ještě dobře posloužit. Zároveň si můžete nakoupit levné a originální věci. V obou případech tak podporujete naši humanitární organizaci.

Několika dětem jsme udělali radost modrými balónky ADRA, miminka v kočárku o tom možná ani pořádně nevěděla, ale jistě se příští rok u našeho stánku zastaví a my je opět potěšíme aspoň nafukovacím balónkem 🙂

Reportáž TV Polaru můžete shlédnout zde