Petr Veleta dokáže zvednout ze židle i ty, a zatančit si i s těmi, kteří sami nevěří, že zvládnou alespoň pár tanečních kroků. 26. duben byl pro seniory z domova Slezské Humanity v Orlové-Lazech velice vydařený. Po roce za nimi opět přijel taneční mistr Národního divadla v Praze Petr Veleta se svým programem, vymyšleným na míru seniorům.  A nezastaví ho ani omezení invalidního vozíku, i s tím si ví rady.

Samozřejmě nechyběla klasika jako je polka a valčík, ale zatančit si tango se seniorkou na invalidním vozíku, to už je co říct. A s květinou v ústech tak, jak to má být!

Jednotlivé tance byly proloženy jednoduchými cviky na protahování rukou, nohou a vlastně celého těla. Celé dopoledne tak byli senioři v aktivním pohybovém módu, což jim samozřejmě velice prospělo.

A protože pan Veleta je ve Slezské Humanitě moc populární i u personálu, připravili si pro něj překvapení. Když oficiálně ukončil svůj program, najednou začala hrát krásná melodie z opery Labutí jezero a do sálu přicupitala jedna z ošetřovatelek, která sama tančí balet, na tanečních špičkách a v baletním úboru a začala tančit. Když pominulo všeobecné překvapení, pan Veleta se k ní spontánně přidal a předvedli spolu nádherné vystoupení.

Tleskalo se opravdu dlouho a všichni se těšíme na příští rok, kdy oblíbený taneční mistr přijede a zase to ve Slezské Humanitě rozjede naplno.