Tak, jak se podzim halí do různých barev, tak i dobrovolnictví s Adrou bývá barevné… Lidé věnují svůj čas seniorům, pacientům, lidem s postižením, ale také dětem. Tráví s nimi volný čas různě, vždy záleží na společné domluvě – nejčastěji si povídají, někdy hrají hry, čtou knihy, luští křížovky a také, pokud to zdravotní stav dovolí, jdou na procházku. 

Dobrovolníci jsou především společníci, kteří chtějí pomáhat. Jsou to lidé komunikativní, zodpovědní, empatičtí, laskaví a mají, jak my Adráci říkáme, „srdce na dlani“. Od 1.1.2016 se do dobrovolnických programů zapojilo již 354 dobrovolníků v okrese Karviná a my rádi přivítáme další… Ve městě Karviná můžete jako dobrovolník působit u seniorů v Domově seniorů či v jejich domácnostech, u pacientů v nemocnici Karviná – Ráj, u dětí v Heřmánku, u dospělých s mentálním postižením – v Benjamínu či pomáhat v našich Charitativních obchůdcích a Sociálním šatníku.
Školení pro nové zájemce se bude konat v úterý 18. října od 15:30 v kulturní místnosti Městského klubu seniorů v Bytovém domě na ul. Borovského 814/12 v Karviné – Ráji (naproti Střední zdravotnické školy). Jste srdečně vítáni! Pro přihlášení na školení a bližší informace kontaktujte koordinátorku Janu Žoričovou na tel.čísle: 737 744 991 nebo e-mailem: jana.zoricova@adra.cz. Těšíme se na Vás – nejen my, ale i všichni ostatní, kterým Vaše přítomnost může velmi pomoct 🙂