Každým rokem pořádá Domov seniorů Vesna v Orlové oblíbenou Vesňáckou pouť. Letošní čtvrtý ročník, který proběhl 21.července, se vskutku vydařil. Zpočátku to ale na pohodové odpoledne vůbec nevypadalo. Kvůli extrémním teplotám hrozilo, že se pouť nebude konat na zahradě jako obvykle, ale že se přesune dovnitř. Když se však chce, tak jde všechno, a tak se nakonec úspěšně podařilo všechny stoly a židle umístit do stínu nebo pod slunečníky. A když zaměstnanci ještě pokropili betonové chodníky vodou, sedělo se docela příjemně.

Vesnu navštěvuje pravidelně i několik ADRA dobrovolníků, kteří byli tentokrát pozváni jako hosté. Poměrně nedávno se proškolila moc šikovná dobrovolnice Terezka i se svými dětmi – Radkou a Robinem (kteří také chtějí být našimi dobrovolníky), a tak se šli rovnou představit paní, za kterou budou docházet a hned si zahráli jednu partičku Člověče, nezlob se. Naši dobrovolníci si prostě nemůžou pomoct…?.

Pozvání přijali i zástupci vedení města Orlová, a i oni si hezky poseděli a popovídali s každým, kdo měl něco na srdci.

Všichni jsme poctivě dodržovali pitný režim, dostali jsme grilované maso a klobásky, domácí koláčky a jiné dobroty, personál pouštěl hezké písničky, takže se sem tam ozýval i zpěv a někteří si i zatančili.

Celkově se podařilo vytvořit velice příjemnou a pohodovou atmosféru. Velké uznání si zaslouží zaměstnanci Domova pro seniory Vesna, kterým se v tom velkém vedru a s tak velkým počtem klientů, podařilo tuto akci krásně zorganizovat, a ještě se u toho všeho mile usmívali. A my se už moc těšíme na příští v pořadí již pátou „Vesňáckou“ pouť! ?