Z minigrantu Nadace OKD zařídil letos již podruhé  mladým lidem z Help Klubu náš dobrovolník Michael Kálmán víkendový výlet. Letos se uskutečnil ve dnech 28. 6. – 30. 6. v Bystřici pod Hostýnem. Společné zážitky popisuje pan Kálmán v následujích řádcích a my mu za ADRU také moc děkujeme!

Za sychravého počasí a mírného deště se v pátek 28. června kolem 10.00 hodin začali scházet všichni účastníci TANDEMU i s maminkami a čekali na příjezd autobusu.  Mezitím probíhalo seznamování, focení, předání posledních instrukcí a pak už asistenti v čele s panem Michalem Kálmánem naložili zavazadla a ujistili se, že opravdu nic nezapomněli. Poslední zamávání a autobus se vydal na cestu. Kolem 14.00 výletníci dorazili na místo, tedy k Hotelu Sola Gratia v Bystřici pod Hostýnem. Po ubytování   se  vydali do města, které si chtěli trochu prohlédnout a také ochutnat něco dobrého. Do hotelu se vrátili na večeři a po ní si ještě zahráli bocciu.

V sobotu po snídani je čekaly další společné hry a odpoledne se těšili na prohlídku zámku. Po společném focení si zajeli na místní stadión, kde probíhal dětský šampionát ve fotbale. Po večeři se všichni dobře oblékli a vyrazili na místní zábavu, kde se rožnilo, a hrála místní kapela, což se všem velmi líbilo, i když se zpátky vraceli až kolem půlnoci…

V neděli byl v plánu výlet na Hostýn, ze kterého však kvůli počasí sešlo, a tak přišly na řadu opět oblíbené hry a  boccia. Po dobrém obědě bylo na čase poděkovat kuchařkám za dobrou stravu, personálu za vzornou péči a vydat se na cestu domů. V 15.30 byli spokojení mladí lidé předáni rodičům.

„Rád bych poděkoval všem asistentkám i asistentovi ADRY za příkladný a obětavý přístup k vozíčkářům, děkuji také naší zdravotnici. A už se těšíme na TANDEM III !“,  vzkazuje  všem dobrovolníkům hlavní organizátor akce a také autor článku pan Michael Kálmán.

Velký dík patří sponzorům – především Nadaci OKD jako hlavnímu donátorovi akce, lékárně Harmonie v Havířově-Šumbarku a také o. s. Help Klub!