Za podpory Nadace OKD, minigrantu Srdcovka jsme i tentokrát mohli uskutečnit již čtvrtý ročník víkendového pobytového tandemu (12.-14.6.), který se konal na Rajské boudě v Malenovicích. Byl to nádherný víkend, strávený uprostřed přírody, se zajímavým programem a skvělou atmosférou, kterou jsme všichni společně vytvářeli.

Jelikož jsme tentokrát nejeli autobusem, všichni se postupně sjížděli na Rajskou boudu svými auty. Rodiče dovezli své děti i s asistenty kolem 15h. Poté se účastníci Tandemu IV. ubytovali, trochu občerstvili a seznámili se s nadcházejícím programem. Před večeří jsme se šli na krátkou procházku, čas po večeři jsme strávili příjemným povídáním a následným opékáním párků a pak hurá do postelí 🙂

Koňský ranč v Malenovicích

V sobotu ráno po snídani jsme pěšky vyrazili do místních kopců směr koňský ranč, kde jsme měli domluvené projížďky na koních. Na ranč jsme přišli včas, personál již na nás čekal a všichni jsme se mohli projet na koních, což byl pro nás všechny úžasný zážitek. V jízdárně jsme si pochutnali na výborném obědě, poté jsme šli dolů k hotelu. Odpoledne jsme strávili na louce u hotelu, kde jsme společně hráli různé hry – házeli jsme létajícím talířem, hráli si s balónem, stříleli s lukem apod. Po večeři nás čekal bowlingový turnaj, který se všem moc líbil. Sponzorsky nám jej i s občerstvením uhradila Lékárna Harmonie z Havířova – Šumbarku. Večer jsme zakončili taneční zábavou, která byla moc fajn.

Na nedělní dopoledne byla naplánovaná delší procházka, po dlouhém pochodu jsme se osvěžili u studánky. Zpátky k hotelu jsme dorazili kolem 13h, poobědvali jsme a čekali na odvoz domů. Všem zúčastněným se víkend nesmírně líbil, i počasí bylo úžasné, a ptali se mě, kdy bude Tandem V.?

Rád bych velice poděkoval Nadaci OKD, bez které by se tento projekt jen těžko zrealizoval. Velmi děkuji Lékárně Harmonie z Havířova – Šumbarku, dále všem dobrovolníkům, kteří se tohoto Tandemu IV. zúčastnili, také vedoucí paní Hance Čadové za pomoc při napsání projektu, děkuji rodině Nowakových, která finančně podpořila nákup buřtů a všeho potřebného ke grilování. Těším se a věřím, že brzy budeme moct uskutečnit další ročník tohoto jedinečného tandemu. 

                                                           Srdcař Michael Kálmán

Majkl - srdcař