V pátek 23. 6. v 9 hodin se na parkovišti u havířovského TESCA začali scházet letošní Tandemáci. Nastalo srdečné vítání, předávání informací, rad, léků, batohů a také jablíček, oplatek a pitného režimu, které Tandemákům věnovalo právě TESCO. Za malou chvíli z parkoviště odjelo několik plně naložených aut,  a  početná skupina výletníků se vydala k nádraží na vlak směr Bystřice nad Olší.

Tandem se tentokrát uskutečnil v bystřickém Penzionu Stadion, který nabídl útulné a pohodlné ubytování pro všechny a také chutné jídlo, které od účastníků dostalo známku „výborný“.

Hned na pátek odpoledne dobrovolníci připravili Olympiádu, všichni si užili společných her, ale ještě zbylo dost energie na večerní diskotéku. V sobotu přišlo ochlazení, ale obdivovat koně je možné za každého počasí, tím spíš, když jim kamarádi přinesou spoustu mrkve a jablek. Odpolední procházku na kafíčko či zmrzlinu Tandemáci spojili s oslavou aktuálních svátků a narozenin a večer si krásně užili u grilování. V neděli se Bystřice rozloučila krásným slunečným dnem, který lákal na společnou procházku. Následoval poslední výborný oběd, sladké ukončení v místní cukrárně a cesta domů…

Bylo to vlastně jen pár dnů strávených s dobrými přáteli, protože Tandemové vztahy jsou za ty roky už opravdu velmi pevné. Ale tolik pochopení, laskavosti, srdečnosti a přijetí se přece jen tak nevidí.  „Vždyť je to naše poslání“, skromně podotknul jeden z dobrovolníků a možná nám prozradil tajemství, že Andrejka, Kája, Zdeněk, Michal, Gabka, Lenka, Míša, Eliška a Marcela jsou tak trošku andělé. Z celého srdce děkujeme!

Moc si vážíme podpory všech sponzorů, kteří umožnili realizaci letošního Tandemu a mnozí jej podporují dlouhodobě – Nadace Teplo na dlani, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, firma Wapol, TESCO Havířov, SEMAG  s.r.o.

Děkujeme, že společně můžeme měnit svět!