Tato jedinečná akce je jasným důkazem, že mladí lidé umějí pomáhat, že jim nejsou lhostejné osudy druhých, že se dívají kolem sebe, a když chtějí, tak dokážou pomoci!

Studenti z gymnázia na ul. Studentská v Havířově – Podlesí pod svou fiktivní firmou Figys uspořádali koncem února sbírku hraček, oblečení, knížek a jiných dětských věcí. Rozhodli se pomoct maminkám a jejich dětem z Domu pro matky s dětmi v Havířově. Sbírka předčila veškerá očekávání, studentům, rodičům i učitelům se podařilo donést několik desítek tašek velmi kvalitního oblečení i hraček. Vše se pak předávalo u nás v Dobrovolnickém centru ADRA Havířov. Byl to neuvěřitelný zážitek, atmosféra byla zkrátka kouzelná. Stačilo být při tom, kdy na jedné straně byli studenti a naproti nim stály mladé rodiny, které byly očividně vděčné za tuto pomoc. Jejich dětem svítila očka při pohledu na stůl plný nejrůznějších věcí, to bylo opravdu silné!

Každý si mohl vzít to, co potřeboval, děti pak to, co se jim líbilo. Radost v dětských tvářích byla nepopsatelná… Studenti viděli štěstí, které bylo pro ně tím největším dárkem. Děkujeme moc za tuto skvělou akci, díky všem, kteří věci donesli. Jsme rádi, že můžeme být u toho a vidět, jak si lidé vzájemně pomáhají… Těšíme se na další společné akce, ať už s gymnazisty anebo s Armádou spásy.