Dobrovolníci Adry již 7 let zpříjemňují chvíle potřebným lidem v Karviné. Především lidé žijící sami ve svých bytech či v domovech seniorů anebo pacienti v nemocnicích by rádi měli u sebe někoho, s kým by si mohli popovídat, na chvíli společně zapomenout na každodenní starosti a příjemně strávit čas, který se osamoceným lidem někdy nekonečně táhne.

 

 Nemocnice Karviná - Ráj Tito lidé by velice uvítali, kdyby je aspoň jedenkrát týdně navštívil společník – dobrovolník. Stačí jen hodina týdně Vašeho času a můžete přinést mnoho radosti! Chcete-li smysluplně strávit volný čas, udělat dobrý skutek a cítit se užitečným, přidejte se k dobrovolníkům ADRY! Jako dobrovolník můžete působit v nemocnici v Karviné – Ráji, v Novém domově, v Heřmánku a také v programu „Dobrovolníci domů“. 

Velmi uvítáme dobrovolníky do našich dvou Charitativních obchůdků v Karviné, kde si občané mohou nakoupit kvalitní oblečení, obuv, ale i knihy, domácí potřeby, hry a jiné věci do domácnosti za výborné ceny. Dobrovolníci jsou i zde velice potřební, třídí oblečení, ukládají je do regálů, pomáhají zákazníkům při nákupu apod.

 

Všichni zájemci o dobrovolnictví jsou srdečně zváni na úvodní vzdělávání, které se bude konat v úterý 5. dubna od 15:30hodin v budově ředitelství  v nemocnici Karviná-Ráj, Vydmuchov 5/399. Zájemci, prosím, hlaste se u koordinátorky Jany Žoričové: jana.zoricova@adra.cz, 737 744 991. Činnost dobrovolníků je výborná zkušenost, která Vám rozšíří obzory a přinese spoustu zajímavých zážitků, často i nová přátelství!