Dobrovolníci ADRY se v úterý 30. 8. zúčastnili setkání, které uspořádali zaměstnanci havířovského Benjamínu u příležitosti 1. výročí od zahájení jeho činnosti. Bylo to velmi milé setkání – k dobré náladě přispěli klauni, skákací hrad, děti se svými vychovatelkami předvedly nádherné vystoupení s bubínky a jinými hudebními nástroji, tancovalo se, nechybělo výborné občerstvení a k tomu všemu se vydařilo počasí. Opravdu moc hezké a milé odpoledne.

Dobrovolníci začali do Benjamínu docházet krátce po jeho otevření a stali se jeho nedílnou součástí. Každý dobrovolník navštěvuje „své“ dítě a tráví s ním volný čas. Na společném setkání jsme měli možnost pozorovat, že dobrovolníci mají se svými dětmi, ať to je Mirečka, Honzík, Laurinka, Eliška, Tomášek a další, velmi vřelý vztah, děti se v jejich přítomnosti cítily dobře. Dle paní vedoucí havířovského Benjamínu Mgr. Taťány Chmielové mají návštěvy dobrovolníků na děti pozitivní vliv. Máme proto velkou radost, že do Benjamínu dochází v současné době 13 dobrovolníků. Jejich činnost má hluboký smysl a my jim za to moc děkujeme.

Pokud byste se chtěli přidat k dobrovolníkům v Benjamínu, kontaktujte koordinátorku Hanu Radvanovou, tel. 732 353 035, email: hana.radvanova@adra.cz.

Za tým Dobrovolnického centra Havířov Hana Radvanová