Celý projekt Tančíme společně se mohl úspěšně uskutečnit jen díky výbornému tanečnímu mistrovi Zdeňkovi Chlopčíkovi, nejskvělejším tanečníkům ze spolku ADAM, ale především díky slečnám ze Studentského dobrovolnického klubu z DC ADRA Havířov, které věnovaly svůj volný čas a staly se těmi nejlepšími tanečními partnerkami. Do tančení se také zapojili mladí muži a slečny z Dětského domova se školou Těrlicko a Dětského domova ve Frýdku – Místku.

Už na třetí lekci taneční páry zdokonalily tance ??, které se naučily, samostatnost a zásady společenského chování, které následně využily na závěrečném večeru.

Závěrečná „šluskolóna“ se nesla ve velice elegantní a příjemné atmosféře. Tanečníci i tanečnice si užívali pár posledních společných kroků na tanečním parketu, rodiče tleskali ? a povzbuzovali k tanci. Bylo krásné pozorovat spojení těchto výjimečných tanečních párů, jak odhodlaně vstupují do této výzvy. Slzy v očích rodičů vždy mluví za vše. Ze slov jedné dobrovolnice Studentského klubu po absolvování první taneční lekce: „Vždyť ti kluci jsou jako my,“ se můžeme i my naučit, že lidé s poruchou autistického spektra mají také své nezaměnitelné místo ve společnosti.