Rodinná atmosféra charakterizovala slavnostní setkání dobrovolníků v Českém Těšíně. Byl to velice příjemný večer, na kterém se nešetřilo hřejivými slovy chvály a děkování. Kavárna Noiva již sama vítá milým prostředním a dobrá srdce našich dobrovolníků toto prostředí nádherně doplnila.

Tento slavnostní večer zahájilo dech beroucí houslové vystoupení Julie Marceli Mitas. Úvodní slovo patřilo panu starostovi Vítovi Slováčkovi, který vyzdvihl důležitost dobrovolnické činnosti v Českém Těšíně a zároveň děkoval všem, kteří se do dobrovolnictví zapojili.

Byly představeny dobrovolnické programy v nemocnici AGEL Český Těšín a Centrum sociálních služeb Český Těšín. V obou zařízeních jsou dobrovolníci velice vítanými hosty a slova díků nebrala konce. Všichni dobrovolníci se sice shodli, že nedělají nic zvláštního, ale my víme, jak drahocenný je jejich čas a hlavně srdce na dlani, to je to největší bohatství, o které se nyní dělí se seniory.

Jsme rádi, že Centrum sociálních služeb Český Těšín obdrželo čestné uznání za vytváření výjimečného prostředí pro dobrovolnickou pomoc v roce 2012, podporu projektů pro seniory a ochotu být lidský v každé chvíli. Navíc Dobrou duší v kategoriích jednotlivců za dobrovolnickou činnost získala rovněž dobrovolnice pani Bronislava Jirglová. V Domově pro seniory působí jako dobrovolnice již od roku 2009 a k dobrovolnictví ji přivedla zvědavost zjistit, jak to v takovém zařízení vypadá.

Úplnou novinkou je tzv. Setkavárna v nemocnici AGEL Český Těšín, v jehož rámci dobrovolníci pravidelně nabízejí pacientům kávu na odděleních, a to přímo na pokojích. Smyslem ale není jen samotný šálek kávy. Projekt by měl především podpořit komunikaci pacientů, zajistit zpestření jejich pobytu v nemocnici a umožnit příjemné setkávání pacientů s návštěvami, nebo i pacientů mezi sebou navzájem. Jedná se o pilotní projekt, který začal v prosinci roku 2014. Je realizován ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Karviná, která zapojila 18 dobrovolníků z řad studentů.

Zpříjemněním na závěr večera byla slova pana Standy Staňka, který představil knihu dobrovolnických příběhů „Z kola ven“. Tombola na závěr slavila opět velký úspěch, lidé se bavili a radovali se z malých, překvapivých dárečků. Byl to krásný večer – dobrovolníci, DĚKUJEME! 🙂