Včera v podvečer se v Kulturním domě Petra Bezruče konal slavnostní večer pro dobrovolníky, jenž se uskutečnil u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků, který se slaví 5. prosince. Toto setkání bylo určeno především dobrovolníkům, ale také zástupcům měst, sponzorům, zaměstnancům a všem, kteří podporují dobrovolnictví ADRY.

Celý večer se nesl v příjemné, až rodinné, atmosféře. Tématem byly dobrovolnické příběhy, které v průběhu roku 2016 psali dobrovolníci. Celkem se jich sešlo 24 a tři nejlepší byly oceněny. Mnozí cítili mráz na zádech, když se tyto příběhy četly. Na 2. – 3. místě se umístily příběhy dobrovolnic Věrky Gajdošíkové a Lenky Pustówkové. Vítězným příběhem se stal příběh Ondry Trojaka, který psal o „své“ seniorce Jarušce.

Velké poděkování patřilo všem městům, která nás podporují, a to městu Havířov, Karviná, Orlová, Český Těšín a Petřvald. Zástupci měst získali plaketu „Město přátelské dobrovolníkům“. Taktéž jsme děkovali Nadaci ČEZ, společnosti RPG Byty, Nadaci OKD, společnosti Gascontrol, organizaci Crosspoint. Velmi si vážíme této podpory, bez které si fungování našeho Dobrovolnického centra snad ani nedokážeme představit.

Báječný úspěch měly módní přehlídky, tentokráte na téma povolání a sport, volný čas. Lidé v sále vytleskali učinkující – modelky a modely, aby se ještě jednou přišli ukázat. Bylo to něco jedinečného. Závěrečnou skvělou tečkou bylo vystoupení zpěváka Martina Chodúra, který doslova přijel na bílém koni. Jeho zlato v hrdle potěšilo všechny přítomné a ti pak odcházeli do svých domovů v příjemné náladě. Věříme, že si ještě zbývající čas doma užili u Dobrovolnických novin, plných dobrovolnických příběhů, a pečeného čaje, který každý obdržel u vchodu do sálu. Ještě jednou všem VELMI DĚKUJEME.