Nádherné a přátelské odpoledne mohli včera prožít všichni, kteří se účastnili slavnostního setkání dobrovolníků v Českém Těšíně. V kavárně AVION se setkali nejen dobrovolníci, ale také zástupci přijímajících zařízení, zástupci vedení města Český Těšín a příznivci ADRY. Bylo to jedinečné odpoledne plné hřejivých slov. Slova díků neměla konce, dobrovolníci jsou jedineční lidé a včera jsme se opět o tom mohli přesvědčit.

Večerem nás provázela supervizorka Andrea Radomská, pozvání přijal i ředitel ADRY pan Radomír Špinka, tohoto setkání se taktéž zúčastnil předseda Moravskoslezského sdružení CASD pan Karel Staněk. Oba všechny přítomné potěšili milými slovy a vyzdvihli nezištnou dobrovolnickou činnost. Svými hudebními čísly nás potěšila Růženka Čadová, která hrála na klavír, a dobrovolník Milan Podsedník, který nám nádherně zazpíval.

Setkání se zúčastnili dobrovolníci, kteří docházejí do Domova seniorů v rámci Sociální služeb města Český Těšín, do Senior domu Pohoda, do nemocnice AGEL, a.s., do Domova seniorů Slezské humanity, do domácností seniorů. Někteří se s námi podělili o své zkušenosti z dobrovolnické činnosti. Slečna Michelle, která dochází do Domova seniorů Slezské humanity, se moc pěkně vyjádřila o své seniorce, kterou navštěvuje: „Náš věkový rozdíl 81 let se úplně smývá, jsem s ní ráda, vždycky odcházím z Domova plná energie.“ Dobrovolník Martin se zase svěřil, že mu před rokem zemřel dědeček Karel a že nyní dochází za seniorem také jménem Karel, nejraději společně hrají šachy… „Většinou prohrávám, jen někdy se mi podaří remíza. Ale vždycky se u toho velmi dobře pobavím. Nahrazuje mi mého dědečka Karla…“

Dojemné příběhy nebraly konce. Velice hezky se o dobrovolnících vyjadřovali zástupci jednotlivých zařízení a srdečně jim děkovali. Paní náměstkyně nemocnici AGEL, a.s. Mgr. Alice Ručková velmi dobře zhodnotila práci dobrovolníků, když řekla: „Dobrovolníci svou činnost provádějí bez nároku na odměnu proto, neboť jejich práci nelze vyčíslit, je prostě k nezaplacení…“ 🙂 Závěrečné slovo měla místostarostka paní Mgr. Gabriela Hřebačková, která úžasně mluvila o dobrovolnících, až se všem tajil dech. Na závěr nechyběla tombola, výherní ceny byly malé, leč milé a radost veliká…

Všichni jsme odcházeli do svých domovů naplněni „duchovní potravou“, všem nám bylo hezky u srdíčka. Je to jen dalším důkazem, že dobrovolníci skutečně mění svět! A my můžeme být u toho… Dobrovolníci, DĚKUJEME!