Když se řekne Bingo, každý si představí seniory, jak sedí za stolem, křížkují čísla a volají „bingooo“. A když se tím umí pobavit senioři, proč by se nemohly pobavit i děti?
A protože máme v ADRA programech i Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Maják v Orlové, které navštěvují fakt skvělé děti, co se nebojí ničeho nového a jsou pro každou srandu, rozhodli jsme se se zaměstnanci Majáku s ADRA dobrovolníkem Pavlem, že si Bingo zahrajeme právě s nimi.
Přišlo asi deset dětí a všechny si to moc užily. Nejen, že se skvěle pobavily, ale navíc se i procvičily v postřehu, udržení pozornosti a v logickém myšlení.
Po ukončení Binga si s dětmi dobrovolník Pavel ještě zahrál hru ,,Město, jméno, zvíře…“. Pavel se těmto dětem velice rád věnuje, chodí za nimi do Majáku opravdu často a na první pohled je vidět, jaký má s nimi navázaný pevný a přátelský vztah.
A samozřejmě jsme hráli o drobné ceny, aby byla hra zajímavější a abychom dětem udělali radost.
S těmito dětmi je moc fajn spolupráce, rády se smějí a když se jim chce, umí být i pozorné a hodné. Už plánujeme další akci, na kterou se všichni moc těšíme ???