První rouškomat v okrese Karviná byl umístěn v Karviné – Hranicích v prodejně Kaufland a hned jej ocenilo několik desítek občanů. Jedná se o látkové roušky, které jsou lidem nabízeny ve třech velikostech a mohou si je koupit za 50Kč/1ks. Velmi nás těší, že výtěžek z prodeje poputuje našemu Dobrovolnickému centru ADRA. Lidé tak mají možnost zakupit si roušku a zároveň udělat dobrý skutek. 

Město Karviná se dohodlo na spolupráci se společností LUMO PLUS s.r.o., která prodejní automat zapůjčila bezplatně. Do rouškomatu se vejde zhruba 550 kusů roušek. Roušky šijí zaměstnanci magistrátu, učitelé škol, knihovnice i dobrovolníci z řad veřejnosti – DĚKUJEME.

V této mimořádné době nás velice těší bezvadná spolupráce s Magistrátem města Karviná a jsme opravdu vděčni, že výtěžek z prodeje roušek bude věnován na podporu naší organizace. Mockrát děkujeme, velmi si toho vážíme, stejně jako milých slov pana primátora Ing. Jana Wolfa: „Jsem rád, že celý výtěžek z prodeje těchto roušek půjde neziskové organizaci ADRA, která je součástí sociálního systému. Tímto bych jim chtěl také poděkovat, že v této nelehké době nám hodně pomáhají.“

Reportáž z instalace rouškomatu můžete shlédnout zde