Báječná atmosféra provázela již 6. ročník setkání našich milých kontaktních osob, které pečují o dobrovolníky ve svých zařízeních a podporují je v jejich činnosti. Setkání se již po několikáté konalo v milých prostorech Restaurace Radost v Havířově. Hlavním a velice zajímavým tématem byly: „Hranice, respekt a vymezování ve vztazích“, což bylo všem nesmírně blízké a debaty v jednotlivých skupinách byly nesmírně plodné.

Tím, že všichni pracujeme v pomáhajících profesích, je pro nás nesmírně těžké říct někomu NE, nedokážeme odmítnout, když někdo potřebuje pomoc, proto se dostáváme do situací, kdy často pracujeme nad rámec svých pracovních povinností, práci si bereme domů a více u nás hrozí syndrom vyhoření. Uvědomili jsme si, že i slovo NE je slovo lásky, neboť když někomu v práci řekneme NE, znamená to ANO pro ostatní lidi, např. pro rodinu či přátele. Také je fajn naučit se některé povinnosti delegovat, držet si hranice, umět si říct o pomoc, taktéž poslouchat své tělo… Zaznělo tam spoustu moudrých rad, všichni to víme, tak snad si jen popřát ,ať se nám je všechny daří splňovat.

Všem kontaktním osobám jsme srdečně poděkovali za úžasnou spolupráci. Těší nás, že společně věříme myšlence dobrovolnictví a že víme, jak jsou dobrovolníci u osamělých lidí důležití. Zároveň je vždy pro dobrovolnický program klíčová právě kontaktní osoba a když do té činnosti dává kus srdce, tak to je prostě úplně nejvíc… ♥ ♥ ♥