V horkém čtvrtečním dni, na sklonku měsíce června (22.6.) jsme se potkali se všemi vystavovateli sociálních a návazných služeb na každoroční přehlídce toho, co děláme a umíme.

Naši službu představila ve stánku naše milá vedoucí – Hanka Čadová. Dostali jsme se také 2x na pódium, abychom veřejnosti a vystavovatelům představili simulační oblek pro ztížený pohyb. Paní Petra Doležalová, z domácí péče Duha, se nám ochotně propůjčila pro vyzkoušení obleku a sdílela veřejně své pocity. Nejobtížnější byla ztráta smyslových vjemů, např. když mluvila, téměř se neslyšela, čehož jsme dosáhli speciálními odhlučňujícími sluchátky, nebo nasazením brýlí, skrze které vidí člověk rozostřeně. Chůze ztížená zatížením zad, břicha, kolenou, kyčlí, včetně zápěstí a nártů neumožnila paní Petře pohyb, na který je běžně zvyklá. A tak běžný úkon jako je se napít či jen stanout ze židle a posadit se, byl nevýslovně jiný, dá se říci i znemožněn.

V téměř poledním čase mohli předvést šatní kousky naši mladí a krásní. Kdo? No členové Studentského dobrovolnického klubu na adrácké módní přehlídce, kterou okomentovala šéfka obchůdků Marcelka Holková. Studenti si to užili na písničky švédské kapely ABBA se vší parádou. Naši zaměstnanci paní Anička a pan Vlastík z charitativního obchůdku, kteří s námi sdíleli prezentační stan, měli po skončení co dělat. Většina kousků si našla nové majitele. Je to pro nás skvělá reklama k návštěvě a k nákupu veřejnosti v charitativních obchůdcích.

Potěšil nás zájem všech, kteří se za námi zastavili ve stánku č. 3 s označením organizace ADRA.

Pro veřejnost jsme si připravili malý úkol v podobě malého podnětu: „Komu dnes udělám radost?“ Své myšlenky nám mohli zvěčnit na tabuli. Z flipchartu se na nás tak usmívaly tyto skvělé nápady: „Navštívím babičku v nemocnici. Vezmu děti k vodě a na zmrzlinu. Budu se usmívat na své zaměstnance. Podělím se o to, co mám s druhými.„ A pro ty nejmenší jsme připravili zábavnou schovávačku v písku, kde mohli lovit předměty s malovaným šnekem.

Děkujeme studentům Studentského dobrovolnického klubu a také dobrovolníkům, kteří s námi strávili horký den v ADRA stanu: panu Mirku Stachovi, paní Romaně Koťuhové a  Štefanu Šamalovi za úžasné fotografie.

Děkujeme a přejeme hezké léto!