V našich Charitativních obchůdcích a Sociálních šatnících je možno obdržet potravinový a hygienický balíček. Díky dobré spolupráci se Slezskou diakonií využíváme projektu Evropské unie a dostáváme kvalitní potraviny a drogistické zboží.

Kdo má nárok na tuto pomoc? Všichni sociálně potřební, kteří mají potvrzení o hmotné nouzi, lidé bez přístřeší a na hranici chudoby. Na doporučení Červeného kříže, Armády spásy, Pobytového centra, Charity, nízkoprahových zařízení apod. Všichni klienti s tímto doporučením automaticky dostávají náš balíček pomoci.

Jsme si vědomi toho, že děvčata na výdejních místech s tím mají spoustu práce a papírování, za což jim mnohokrát děkujeme. Ve městech Orlová, Karviná a Havířov máme přes naše zařízení ošetřeno 900 potřebných. Působíme ale i mimo tato města.

Balíčky je možné poskytnout i na výzvu. Když je nám nahlášeno, buď osobně v kanceláři ADRY na Hlavní třídě, nebo telefonicky na čísle 734 350 030, že někdo potřebuje pomoc, balíčky okamžitě putují na danou adresu, nebo si je potřební vyzvednou osobně.

Těší nás spolupráce i s dalšími organizacemi, kterým není lhostejná životní situace lidí v hmotné nouzi. Děkujeme všem, kteří se zapojují do distribuce balíčků a jejich balení. Je to spousta skvělých a nadšených lidí. Děkujeme.

 

Marcela Holková, Charitativní obchůdky ADRA