V polovině května se uskutečnila skvělá akce pro orlovské a petřvaldské dobrovolníky ADRA, kteří působí v domovech seniorů, zařízení pro handicapované a nemocnici. „V Adře jsem už deset let a nikdy mě nepřestane bavit a vidět, že i dnes jsou kolem nás lidé, kteří věnují svůj čas ostatním, těm, co nemají tolik štěstí,“ řekla Hana Čadová, vedoucí dobrovolnického centra. 

Více než 40 dobrovolníků z Orlové a Petřvaldu dochází za lidmi, za kterými často už jiné návštěvy nepřijdou. „Já mám seniora ve Vesně, který mi neustále vykládá o nějakých technických vymoženostech. Chodím za ním jednou týdně, je to moc fajn,“ popsala Daniela Taškárová z Orlové. „Moje seniorka z Březin je upovídaná stejně jako já, takže někdy mi mamka musí volat, kde jsem tak dlouho,“ popsala studentka Ivana Kaluková z Petřvaldu. „Naše dobrovolnice u nás bereme jako přítelkyně, které nám pomáhají udělat místo pro naše klienty krásnější a pohodovější. Jsem osobně velice ráda, že dobrovolníci dělají radost i v jiných zařízeních. Vítejte u nás a ciťte se tady v jako doma,“ řekla paní ředitelka domova POHODA v Orlové. Místní terapeutka Hana Třasková jen dodala, že „tradice scházet se v Pohodě je skvělá, protože to nás pracovníky motivuje, když vidíme, kolik dalších lidí pomáhá starším lidem.“

K těm, co přišli podpořit dobrovolníky, patřil i Jíří Purdek, vedoucí pizzerie Vosíme. „Celý rok děláte radost ostatním a tak jsme chtěli dneska udělat radost i my vám tím, co umíme nejlépe – pizzou,“ řekl. Na akci vystoupil folkový zpěvák Pavel Kantor a mohli jsme si také vychutnat vystoupení malých umělců pod vedením Martiny Zollerové. Děti Tomáš, Nikola a malá Elenka hrály na flétnu a zpívaly. Akce jako poděkování pro naše dobrovolníky se skutečně vydařila. Chtěli bychom velice poděkovat našim partnerům Těšínská jatka a Město Orlová, že akci podpořili.