Přednáška o dobrovolnictví a Adře měla velký úspěch. Studenti učňovských oborů střední školy DAKOL diskutovali o programech, které jsou v Orlové a Petřvaldu. Zajímavé na celé přednášce bylo, že ji připravila tamní studentka. „Studentka Kaloková z Petřvaldu, pobláznila dobrovolnictvím celou třídu a sama za mnou přišla, zda by se přednáška mohla konat u nás ve škole,“ řekla zástupkyně ředitele tamní školy Olga Gajdošíková. 

Marek Dvořák Na přednášku dorazil 85letý Josef Hubáček, který je klientem Domova seniorů Slezské humanity v Orlové.  Vyprávěl o tom, že je moc rád, že má dobrovolníka a hlavně jeho dceru Karolínu, která v něm vidí dědečka. „Víte, já mám takovou radost, když za mnou Karolína a Marek přijdou. Mám všechny výkresy vystavené nad postelí a těším se, když se můžeme projít, zahrát si Člověče nezlob se nebo si jen tak povykládat,“ řekl pan Hubáček studentům. Marek Dvořák, který do domova seniorů dochází pravidelně každý týden, jen dodal, že jako dobrovolník začal on a nyní dělá řidiče své osmileté dceři Karolíně, která za „svým dědou“ ráda jezdí. 

„Já jsem hrozně ukecaná, moje třídní to ví a tak jsem moc ráda, že jsem našla stejně ukecanou babičku v domově seniorů Březiny v Petřvaldu,“ dodala Ivana Kaloková, která přednášku zorganizovala. „A jak dlouho jste se seniorkou v domově?“ zeptala se jedna ze studentek. „Někdy celé odpoledne, říkala jsem přece, že jsme obě ukecané,“ vysvětlila Ivana. Další školení pro nové dobrovolníky bude v pondělí 25. 3. 2019 od 16:00 v domově seniorů VESNA v Orlové.