Pamatujete si z dětství hru „Nebe, peklo, ráj…“? Senioři a seniorky v domově seniorů SeneCura v Havířově ano. Dokonce nás naučili text k této tradiční hře. Mladé dobrovolnice – studentky Střední školy v Havířově – Prostřední Suché opět zavítaly do SeneCury a tentokráte přišly s mnoha barevnými papíry, ze kterých jsme společně se seniory a seniorkami vyráběli kočičky, lišky, pejsky, lodičky, také královské lodičky (s korunou v podobě menší loďky), no a též už zmíněnou hru „Nebe, peklo, ráj…“.

Krásně jsme všichni vzpomínali, jak že se to přesně hraje a co by tam mělo být napsáno. „Jééé, to jsme hrály jako malé děti!“, smála se jedna seniorka. „Jak jen byl ten text říkanky…?“, vzpomínala druhá. To odpoledne jsme si skutečně užili mnoho radosti a my dobrovolnice jsme se lecčemu přiučily.

S dobrovolnicemi jsme měly také možnost vidět také terapeutické panenky a zvířátka v akci, a to byl úžasný zážitek. Funguje to bezvadně, senioři a seniorky doslova pookřáli. Když jsem seděla u stolečku se starší paní a pánem, tak paní nabízela terapeutického chlapečka pánovi. Ten povídá: „Co budu s tím pajdulákem dělat?!“ Všichni tři jsme se zasmáli, ale pánovi jsem chlapečka podala. Posadil si jej na klín, usmál se na něj a povídá: „No, vidíš ty kluku, už jsme spolu.“ ?

Nejen terapeutické panenky, papírové tvoření, ale hlavně lidská blízkost má radostné účinky. Moc hezky jsme si to se studentkami užily a již nyní se těšíme na příští společnou aktivitu ♥