Včera v odpoledních hodinách byl odstartován jedinečný projekt s názvem Setkavárna v nemocnici NsP Karviná – Ráj, a to v Karviné a v Orlové. Studentky 2. a 3. ročníku Střední zdravotnické školy v Karviné se rozhodly zapojit se do tohoto projektu a zpříjemnit tak čas pacientům v nemocnicích. Na oddělení LDN a Sociálních lůžek jednou týdně nabízejí kávu či čaj, k tomu přidají vlídné slovo, popovídání.

Bylo milé vidět nadšení v očích pacientů, kteří sami přiznávali, že s mladými studentkami vešla do pokoje i velká dávka energie. Jedna paní říkala, že je v nemocnici již 2 měsíce, ale neměla chuť na kávu. Když se však rozvoněla po chodbách a studentky jí přišly kávu nabídnout, s radostí si ji objednala.

Včerejší Setkavárna přinesla jistě mnoho radosti všem pacientům. Věříme, že tento projekt bude úspěšně pokračovat ve všech nemocnicích, ve kterých je nyní realizován. Velké díky patří vedoucí praktického vyučování Mgr. Karin Delongové, vedení nemocnic i nemocničnímu personálu, bez kterého by tento projekt nemohl fungovat. Děkujeme! 🙂