Paní Kristina Unucková, která již rok působí jako dobrovolnice v Nemocnici s poliklinikou v Karviné – Ráj, získala ocenění v oblasti sociálních a návazných služeb v Karviné. Je to žena s velkým srdcem, do dobrovolnické činnosti vkročila s obrovským nadšením a s pozitivním naladěním, kterým vždy příznivě ovlivňuje pacienty v nemocnici.

Pamětní list za Radu města jí v pátek 10. června 2016 předal pan náměstek pro sociální rozvoj Ing. Miroslav Hajdušík. Velmi nás toto ocenění potěšilo, i paní Unucková z něj měla velikou radost a váží si jej. Moc gratulujeme!

Paní Unucková jako dobrovolnice dochází pravidelně každé úterý do nemocnice na oddělení LDN, kde se sice pacienti střídají, ale vždy si k novému pacientovi najde cestu a rozzáří jeho dny. Je velkým přínosem pro toto oddělení, je motivací pro mnohé, povzbuzuje je při jejich uzdravování, dodává jim sílu. Tuto jedinečnou ženu chválí i zaměstnanci, kteří vědí, že každé úterý přijde s paní Unuckovou i velká dávka pozitivní energie.

Cokoliv paní Unucková dělá, je to vždy s láskou, porozuměním a velkou empatií. Její objetí je natolik upřímné, že doslova cítíte příval lásky. K výrazným vlastnostem paní Unuckové patří nesmírná laskavost, taktéž obětavost, pochopení a zároveň i veliká skromnost, kterou se vyznačuje. Tato křehká, nenápadná žena má v sobě mnoho pozitivní energie, kterou umí moudře dodávat ostatním. Je jistě motivací pro mnohé lidi. Je to úžasný člověk i dobrovolník, jenž skutečně dává kus ze sebe, rozdává radost, která se pak násobí.