Myslíte si, že djembování a senioři nemohou mít nic společného? Tak přesně to mění odvážná skupina žen z Rychvaldu. Jejich hudební uskupení SOUL totiž ve středu 27. 07. 2022 odstartovalo svou „šňůru“ po orlovských domovech seniorů.

Pro seniory mají připravený zajímavý program, jehož hlavní doménou je tzv. djembování – bubnování na africké bubny, spojené se zpíváním písniček a mírným pohybovým cvičením. A to vše v rámci dobrovolnictví!

Domov seniorů Slezské humanity v Orlové – Lazech se stal dnešním hostitelem jejich interaktivního vystoupení. Klienti se za pomocí personálu shromáždili v kulturní místnosti a asi vůbec nevěděli, co mají očekávat.

Holky ze SOUL si do místnosti nanosily bubínky, měly také šamanský buben, tamburínu a plno jiných nástrojů, vydávajících zajímavé zvuky. Klientům a klientkám se představily a začalo se hrát. Po krátkém úvodu půjčily bubínky i dámám i pánům domova a vysvětlily jim, jak se na ně správně hraje. Zpočátku se senioři možná trochu ostýchali, ale holky ze SOUL dokázaly vytvořit tak skvělou atmosféru, že brzy už bubnovali téměř všichni. A kdo neměl nástroj, tak aspoň tleskal rukama o stůl. Aktivně se zapojily také sociální pracovnice, které evidentně nezkazí žádnou legraci. Došlo i na tančení mazurky a zpívání spojené s pohybovým cvičením.

Bylo to moc krásné vystoupení. Klienti domova měli nový zážitek a vypadali, že se jim to vskutku líbilo. Holky ze SOUL dostaly od klientek domova dárečky – jehelníčky ve tvaru srdíčka, které samy vyrobily. Také od nás za Dobrovolnické centrum ADRA obdržely spolu s velkým díkem malou pozornost – vitamínové doplňky stravy.

A jaký domov pro seniory nás čeká příště? Bude to v pátek 05.08. 2022 Vesna a my se už teď nemůžeme dočkat!