Nejprve jsme se nemohli dočkat dalšího vystoupení rychvaldského hudebního uskupení SOUL a už je to za námi.

Holky ze SOUL opět nezklamaly a předvedly další perfektní show, tentokrát v Domově seniorů Vesna v Orlové. A že to byla výzva! Vesna je jedno z největších zařízení pro seniory v okolí, a tak se zúčastnilo více než 30 klientů a klientek z Domova seniorů a 10 z Domova se zvláštním režimem. A když si k tomu připočteme skutečnost, že místo obvyklých šesti členek SOUL přijely z důvodu nemoci jen tři a k tomu ještě tropické teploty, byl to opravdu obdivuhodný výkon!

Naštěstí se na vystoupení přišlo se svými klientkami podívat dost dobrovolníků, i ti se aktivně zapojili do djembování na africké bubny. A znovu se ukázalo, že holky ze SOUL to se seniory opravdu umí. Počáteční ostych brzy opadl a po chvíli už se zpívalo, v rámci možností i tančilo a i seniorky a senioři si vyzkoušeli hraní na bubínky, šamanský buben a jiné nástroje, kterých mají v SOUL vždycky dost k zapůjčení. Bylo krásné vidět, jak se všichni baví a upřímně smějí.

Na závěr dostala děvčata od seniorů dárečky z vlastní tvorby, také ADRA jim poděkovala malou pozorností. Ráda bych opět zdůraznila, že SOUL vystupuje zcela zdarma v rámci dobrovolnictví. Ale ta nejlepší odměna byla určitě ta, kdy klientky chodily hudebnicím osobně děkovat za krásný zážitek.

Také bychom chtěli poděkovat našim dobrovolníkům, jak se aktivně zapojili do programu a potvrdilo se, že prostě pomáhají vždy a všude. A my se opět těšíme na další vystoupení, ještě se uvidíme a uslyšíme v Domově seniorů Pohoda a v Domově Březiny a určitě to zase bude ,,jízda“.

Gabriela Zmudová, koordinátorka dobrovolníků v Orlové