Dnešní den jsme prožili na jedinečné akci „Den rodiny“, kterou pořádala společnost Residomo. V komunitním centru Lučina v Havířově se setkalo několik organizací a spolků, byl to skvělý den plný milých lidí a zajímavých informací. 

Dopoledne nás navštívilo spoustu mateřských škol z Havířova, dětí bylo jako smetí – kolem dvou set. Bylo krásné je poslouchat, když odpovídaly na otázku, komu ze svého okolí pomáhají:

– mamince při vaření

– babičce při pečení buchty

– tatínkovi, když stěhuje pokoj

– žábě, protože potřebovala přejít cestu

– housence, aby měla hezký zelený list

– malému bráškovi, protože má bouli na zadku… 🙂

Tyto báječné a bezprostřední děti pak společně pomohly vytvořit barevné srdce ADRA, na které mohli všichni kolemjdoucí účastníci lepit malá různobarevná srdíčka. Dílo je velmi povedené a bude nám dělat radost v naší kanceláři a vlastně všem, kteří nás přijdou navštívit… tak přijďte také! 🙂

Chtěla bych moc poděkovat dobrovolnicím Dance Schwarzové a Kamče Vyšenkové, že nastříhaly dohromady cca 1.600 srdíček a že na této akci pomáhaly, stejně jako dobrovolník Jirka Handzel. 

Residomo - ADRA

Velmi děkujeme společnosti RESIDOMO za uspořádání této jedinečné akce, bylo milé se seznámit s jinými organizacemi, poznat něco nového. Děkujeme za pozvání a za perfektní zázemí, které pro nás vytvořili. Tento první ročník byl skvělý a my se již nyní těšíme na další a další ročníky… 🙂

 

Jana Žoričová